3 produktów
To, jak często będziemy zmuszeni do wymiany świec zapłonowych zależy od kilku czynników tj. konstrukcja silnika, rodzaj użytych świec, układ zapłonowy, warunki eksploatacji oraz zastosowane paliwo.
czytaj więcej >Choć platyna kojarzy nam się przede wszystkim z biżuterią, to wcale nie jubilerzy, ale przemysł motoryzacyjne jest głównym odbiorcą tego szlachetnego metalu. Największe jej ilości wykorzystywane są do wytwarzania katalizatorów samochodowych oraz wszelkich części elektronicznych, jednak niemałą ilość platyny pochłania również produkcja świec zapłonowych. Dlaczego akurat świec? Czym odznaczają się takie platynowe świece zapłonowe?
czytaj więcej >Świeca zapłonowa to bardzo istotny element układu zapłonowego samochodu, który został wyposażony w silnik spalinowy o zapłonie iskrowym. Kierowco, pamiętaj, że silnik benzynowy nie da rady pracować, jeżeli pozbawimy go świec zapłonowych.
czytaj więcej >Mogłoby się wydawać, że mimo ogromnej dynamiki rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, takie części samochodowe jak świeca zapłonowa nie uległy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat żadnym zmianom. Jednak to tylko pozory. W rzeczywistości nowoczesne świece zapłonowe to zupełnie inna niż kiedyś technologia, bazująca na naprawdę zdumiewających materiałach. Doskonałym tego przykładem są świece irydowe, wykonane z metalu o dosłownie kosmicznym pochodzeniu.
czytaj więcej >Firma NGK została założona w 1936 roku i już rok później rozpoczęła produkcję swoich pierwszych świec zapłonowych. Ogólnoświatowa kampania NGK rozpoczęła się jeszcze w latach 50-tych XX wieku, gdy został otwarty pierwszy zakład produkcyjny świec zapłonowych w Brazylii. Na rynku europejskim firma zadebiutowała w 1975 roku osiągając z roku na rok coraz większe ...