Amortyzatory we współczesnych samochodach mają za zadanie chronić nadwozie pojazdu oraz gwarantować jak najwyższy komfort jazdy poprzez tłumienie wszelkich wibracji.
Najważniejszymi elementami układu ...
Volkswagen Polo to miejski samochód segmentu B, którego historia sięga 1975 roku. Trzecia generacja tego modelu zadebiutowała w 1994 roku. Poza 5-drzwiowym hatchbackiem i 4-drzwiowym sedanem w 1997 roku pojawiła się także wersja 5-drzwiowego kombi – Volkswagen Polo Variant (6V5). Samochód o tym typie nadwozia wyróżniał się większą praktycznością, a jednocześnie jego stylistyka była podobna do modelu podstawowego. Wiele części Volkswagen Polo III Variant ...
Jedna z największych na świecie firm produkujących części samochodowe – TRW, posiada w swojej ofercie znakomite amortyzatory. W bogatym asortymencie TRW znajdują się kompletne kolumny McPhersona, wkłady kolumn, amortyzatory teleskopowe, amortyzatory z łożem sprężyny, amortyzatory wzmocnione, amortyzatory kompensacji obciążenia, a nawet amortyzatory systemów kierowniczych. Amortyzatory TRW są wykonane przy użyciu tych samych technologii i odznaczają się taką samą jakością co części oryginalne, montowane fabrycznie. Niezależnie od rodzaju samochodu i warunków drogowych, produkty te zapewniają znakomite parametry i właściwości jezdne.
Co wyróżnia amortyzatory TRW na tle konkurencji?
Specjalnie opracowany, nadlany, teflonowy pierścień tłokowy. Dzięki niemu możliwa jest płynna współpraca między tłokiem i pierścieniem, amortyzator jest wytrzymalszy a jazda staje się bardziej komfortowa.
Polerowanie trzonu tłokowego do wskaźnika chropowatości mniejszego niż 0,08 mikronów. Zapewnia to znakomite uszczelnienie i tym samym znacznie wzrasta trwałość amortyzatora.
Zaawansowany proces produkcji talerzy zaworów. Dotyczy to zwłaszcza kalibracji, przeprowadzanej z dokładnością do 1/100 mm, powodującej znacznie krótszy czas reakcji, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.
Elastyczne dyski metalowe. To właśnie dzięki nim możliwa jest niezwykle wydajna precyzja tłumienia, i osiągnięcie unikalnego zakresu tolerancji, mniejszego niż 10%.
Amortyzatory TRW posiadają szereg zalet, do których niewątpliwie zaliczyć można także łatwość montażu. W trosce o wygodę użytkownika, TRW opracowało ponad 80 instrukcji montażu dedykowanych do poszczególnych modeli samochodów, wraz z praktycznymi poradami. Każdy amortyzator wyposażony jest w tego typu instrukcję a także specjalne akcesoria montażowe, aby przyspieszyć i usprawnić ten proces. Amortyzatory TRW wyjeżdżające z fabryki poddawane są szeregowi testów i prób wytrzymałościowych, np. testy przy niskiej i wysokiej prędkości, które pozwalają na regulację parametrów tłumienia i stopnia komfortu. Wychodząc z założenia, że gwarancją bezpieczeństwa jest wymiana obu amortyzatorów na osi, wszystkie amortyzatory TRW pakowane są parami.