608 produktów
Okładziny tarczy sprzęgła to typowe części eksploatacyjne, które z czasem ulegają zużyciu. Po pewnym czasie okładzina staje się po prostu zbyt cienka, co może być przyczyną zjawiska tzw. "ślizgania się" sprzęgła. W takim przypadku nie pozostaje Wam nic innego, jak wymienić tarczę sprzęgła lub okładziny. Kiedy dokonać wymiany?
czytaj więcej >Samochody korzystają powszechnie ze sprzęgła suchego, jednotarczowego. Sporych rozmiarów tarcze cierne pozwalają przenosić obrotowy ruch wału korbowego silnika na wałek sprzęgłowy skrzyni biegów. Nadmierne zużycie sprzęgła może unieruchomić auto, dlatego warto kontrolować jego stan. W jaki sposób to robić?
czytaj więcej >We wszystkich silnikach z tzw. sprzęgłem suchym, tarcza została umieszczona w koszu, który znajduje się między kołem zamachowym a dociskiem sprzęgła. Jeżeli chcecie samodzielnie wymienić tarczę sprzęgła, będziecie musieli najpierw wyjąć silnik lub skrzynię biegów. Operacja taka nie jest konieczna jedynie w przypadku niektórych samochodów, które wyposażone zostały w naprawdę duże silniki.
czytaj więcej >Tarcza sprzęgła odpowiada za przekazywanie momentu obrotowego z koła zamachowego na wałek sprzęgłowy skrzyni biegów. Dzięki niej możliwe jest przekazanie mocy z jednostki napędowej samochodu do skrzyni biegów, a następnie na koła. Tarcza sprzęgłowa odpowiada również za redukcję drgań powstających ...