Części samochodowe nr 1
4.9/5 (3250 ocen)
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": "3"
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Części samochodowe Ford C-MAX

Części zamienne do Forda C MAX

Ford Focus C-MAX to pierwszy i, co ważne, udany projekt amerykańskiego minivana, który za sprawą świetnego układu zawieszenia oraz precyzyjnego układu kierowniczego zapewnia dużo radości z prowadzenia tego samochodu. Kompaktowy minivan C-MAX (segment K) trafił do produkcji w 2003 roku. Auto uzupełniło ofertę rodzinnych modeli amerykańskiego koncernu, trafiając w niszę pomiędzy małym modelem Fusion a dużym MPV – Galaxy.  

Model C-MAX był początkowo wyłącznie wersją Forda Focus. Dopiero w 2007 roku stał się niezależnym modelem C-MAX.

Według wielu raportów dotyczących usterkowości (m.in. TUV czy Dekra) Ford C-MAX zajmuje czołowe miejsca pod względem solidności wykonania. Oczywiście, zdarzają się awarie, które dotyczą najczęściej elementów zawieszenia. Dość szybko uszkodzeniu ulegają, szczególnie biorąc pod uwagę stan polskich dróg, łączniki stabilizatora oraz silentblocki wahaczy. Częstym problemem jest również alternator, a także skrzypiące plastiki oraz niskiej jakości materiały wykończeniowe.

Ford C-MAX w swoich kolejnych wersjach

W momencie debiutu C-MAX-a był on tak naprawdę Fordem Focusem C-MAX, ponieważ producent chciał, aby nowy model kojarzył się odbiorcom z kompaktowym Focusem, natomiast oznaczenie MAX w nazwie miało sygnalizować przynależność tego modelu do nowej linii aut rodzinnych. Samochód zbudowano na nowej platformie podłogowej Ford C1, którą wykorzystano również w Focus II oraz w modelu Mazdy Premacy. W 2007 roku, po pierwszej i dość gruntownej modernizacji, C-MAX zyskał nowy design stylistyczny zgodny z filozofią „Kinetic Design”, a oznaczenie Focus zostało usunięte na stałe z nazwy samochodu.

Ford C-MAX I (2003 – 2010)

Pierwsza generacja Forda trafiła na rynek pod nazwą Ford Focus C-MAX. Samochód był pierwszym kompaktowym minivanem amerykańskiego koncernu, zbudowanym na płycie podłogowej Ford C1. Po przeprowadzonej w myśl filozofii Kinetic Design modernizacji auta w 2006 roku, od 2007 roku model C-MAX stał się niezależnym projektem rodzinnych vanów w ofercie Forda. Oprócz krótkiej sprzedaży w Nowej Zelandii samochód był dostępny wyłącznie na rynku europejskim.

Ford C-MAX II (2010 – 2019)

Druga generacja Forda C-MAX w myśl filozofii stylistycznej Kinetic Design otrzymała bardziej dynamiczny wygląd z dużym, trapezoidalnym wlotem atrapy silnika, zadartą linią okien, agresywnymi reflektorami i wyraźnie zarysowanymi przetłoczeniami na drzwiach bocznych. C-MAX II oparty został na koncepcyjnym modelu Iosis MAX zaprezentowanym w Genewie w 2009 roku. Nowa wersja Forda nawiązywała stylistycznie do innych modeli amerykańskiego koncernu - Fiesty oraz Kuga. Podobnie jak pierwsza generacja, Ford C-MAX II zbudowano na płycie podłogowej Forda Focusa (Ford global C-car platform). W sprzedaży pojawiła się również 7-miejscowa wersja auta, nazwana Grand C-MAX, którą Ford oferował także w USA.

Polecane części zamienne do Ford C-MAX

Wersja Ford C-MAX

Dostępne części

Charakterystyka

Ford C-MAX I (2003 – 2010)

Łączniki stabilizatora

Łączniki stabilizatora to jedne z najtańszych i równocześnie najbardziej awaryjnych części zawieszenia samochodowego. Mają one bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Łączniki stabilizatora ulegają awarii głównie z powodu jazdy po dziurawych drogach. Dzieje się to na skutek gwałtownych naprężeń, którym ulegają elementy zawieszenia w momencie wpadnięcia koła w wyrwę. Łączniki ulegają również zniszczeniu, gdy dochodzi do uszkodzenia ich gumy ochronnej.

Ford C-MAX II (2010 – 2019)

Alternator

Podstawowym zadaniem alternatora jest wytwarzanie prądu. Urządzenie to jest w stanie zamienić prędkość obrotową silnika na prąd wykorzystywany do ładowania akumulatora i zasilania pokładowych systemów. Typowym objawem uszkodzenia alternatora jest przeważnie paląca się kontrolka na desce rozdzielczej. Wówczas zasada jest jedna - nie gasić silnika i jak najszybciej udać się do warsztatu.

Dobór części samochodowych do Ford C-MAX

Zamawianie części zamiennych w internecie jest obecnie coraz bardziej popularne, ponieważ nie tylko możesz oszczędzić pieniądze, ale i cenny czas. Jak jednak powinieneś wybierać części do Ford C-MAX, aby idealnie do niego pasowały?

Przede wszystkim, aby wyszukać odpowiednie części zamienne do Ford C-MAX, musisz znać:

  • markę i model swojego samochodu,
  • wersję auta (np. druga generacja),
  • rocznik pojazdu,
  • wersję silnikową (np. benzyna 1.4),
  • moc silnika,
  • rodzaj nadwozia (np. sedan),
  • typ napędu (np. przednia oś).

Podstawowe informacje o swoim samochodzie, a w szczególności o wersji nadwozia oraz silnika, znajdziesz w jego dokumentacji (dowodzie rejestracyjnym oraz karcie pojazdu).

Przed zakupem sprawdź także:

  • producenta części – kupuj części zamienne pochodzące od renomowanych producentów,
  • certyfikaty – części do Ford C-MAX muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty,
  • opinie użytkowników – czytaj opinie kierowców, którzy przetestowali już daną część zamienną, której szukasz.

Sklep z akcesoriami i częściami samochodowymi iParts.pl to dostęp do szerokiej gamy produktów dostarczanych przez sprawdzonych oraz godnych zaufania producentów. Nasza oferta części do Ford C-MAX to najlepsza relacja ceny do jakości. Gwarantujemy wsparcie techniczne oraz szybką realizację zamówienia!

Powiązania:

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze