Znajdź części

Krok 3 - By ułatwić wybór typu auta, m.in. informacje na temat mocy swojego pojazdu znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym w rubrykach P.1, P.2, P.3.

Strona dowodu rejestracyjnego
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Części samochodowe Renault KANGOO

Części zamienne do Renault Kangoo

Renault Kangoo to jeden z przedstawicieli samochodów osobowo-dostawczych zaliczanych do segmentu kombivanów. Do dziś jest to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów kompaktowych tej klasy. Kangoo zaliczyło swój debiut w 1997 roku podczas salonu samochodowego w Genewie jako odpowiedź na konkurencyjne modele Citroena Berlingo, Peugeota Partnera oraz Volkswagena Caddy. Produkcję Renault Kangoo rozpoczęto w 1998 roku, a od 2008 roku dostępna jest druga generacja tego modelu, przeznaczona głównie na rynek europejski oraz australijski. Baza Renault Kangoo posłużyła do stworzenia m.in. Dacii Dekker oraz Mercedesa Citana.

Renault Kangoo I (1998–2008)

Pierwsza generacja Renault Kangoo pojawiła się w sprzedaży w 1998 roku. Poprzedziła to prezentacja prototypu pojazdu, pod nazwą Pangea. Samochód był również oferowany jako Nissan Kubister czy też Foton View M. To, co wyróżniało francuskiego dostawczaka i jednocześnie zapewniło mu silną pozycję na rynku, to opcja montażu przesuwanych lewych drzwi oraz uchylna pokrywa w tylnym elemencie dachu. Renault Kangoo był sprzedawany w wersji 3-, 4- i 5drzwiowej. W 1998 roku zaprezentowano również wersję uterenowioną Kangoo, o nazwie Pampa.

W 2001 roku Kangoo poddano zewnętrznym modyfikacjom. Modernizacje objęły m.in. przednie reflektory, atrapę chłodnicy oraz zderzaki, a także jeszcze lepiej wygłuszono wnętrze samochodu. Renault Kangoo oferował bardzo dużo przestrzeni zarówno osobowej, jak i załadunkowej. Objętość załadunkowa samochodu oferowała od 650 do blisko 3 tys. litrów (w wersji Express). Długość elementów, jakie można było przewozić w samochodzie, wynosiła od 170 do maksymalnie 250 cm. Ładowność Kangoo była na poziomie 625 kg, a w wersji wzmocnionej nawet 800 kg załadunku.

Wnętrze Renault Kangoo w niczym nie odbiegało od standardowego wnętrza samochodu osobowego. Producent zastosował niezłej jakości materiały wykończeniowe oraz części w Renault Kangoo. Górna część deski rozdzielczej została pokryta materiałem antyodblaskowym. Kierownica samochodu posiadała system umożliwiający złożenie się kolumny w momencie zderzenia. Auto wyposażono w system ABS, elektryczne lusterka wsteczne oraz poduszkę powietrzną dla kierowcy. Wnętrze samochodu stało się bardzo praktyczne dzięki wielu schowkom oraz półkom.

Kangoo wyposażono w 4 silniki benzynowe – 1.2 o mocy 60 KM, 1.2 16V o mocy 75 KM, 1.4 8V o mocy 75 KM oraz 1.6 16V o mocy 95 KM. W ofercie znalazły się także jednostki wysokoprężne, a właściwie gama silników dCi o pojemności 1.5 l i mocy od60 do 106 KM. Przedni napęd samochodu oraz napęd AWD był obsługiwany za pomocą 5-biegowej skrzyni manualnej lub 4-stopniowej przekładni automatycznej.

Z Renault Kangoo konkurował m.in. Citroen Berlingo, Fiat Doblo, Opel Combo, Skoda Roomster czy też VW Caddy.

Renault Kangoo II (2008-2021)

Najnowsza odsłona Renault Kangoo wjechała z impetem na rynek w 2008 roku. Podobnie, jak to miało miejsce przy poprzedniej wersji, Kangoo II spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno wśród kierowców, jak i ekspertów rynku motoryzacyjnego. Samochód sprzedawany jest jako 3-, 4- i 5-drzwiowy kombivan. W 2011 roku pojawiła się wersja z silnikiem elektrycznym – Renault Kangoo Z.E, którą nagrodzono tytułem International Van Of The Year 2012 oraz Van Of The Year 2012 w Danii, a także mianem Fleet Transport Green Commercial 2012 w Irlandii.

Renault Kangoo II stało się jeszcze ładniejsze od poprzednika. Z samochodu typowo użytkowego stał się autem stylistycznie dorównującym pojazdom osobowym. Znacznie poprawił się wygląd wnętrza Kangoo. Miłe dla oka materiały oraz ergonomiczne części Renault Kangoo II mogą się podobać, nie tracąc przy tym swej funkcjonalności. Bardzo dobrze zostało wytłumione całe wnętrze, dzięki czemu podróż staje się o wiele bardziej komfortowa. Dostępnych jest 9 wersji wyposażenia Renault Kangoo II (Oasis, Grand Oasis, Helios, Exterm, Komfort, Komfort Clim, Pack Clim, Expression, Privilege). W standardzie oferowano m.in. ABS, przednie poduszki powietrzne, pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa, centralny zamek czy też uchwyty do montażu fotelika dziecięcego.

Pod maską Renault Kangoo II znalazły się 3 silniki benzynowe – 1.6 o mocy 90, 105 i 107 KM, a także cała gama jednostek wysokoprężnych dCi o pojemności 1.5 l i mocy od 70 do109 KM. Przedni napęd Kangoo zapewnia 5- i 6-biegowa skrzynia manualna lub 4-stopniowy automat.

Renault Kangoo można nabyć w jednym z pięciu wariantów gabarytowych – Minivan, Kangoo Be Bop, Express, Express Compact oraz Renault Kangoo Express Maxi. Francuskie Kangoo do dziś rozdaje karty na rynku w segmencie aut osobowo-dostawczych. Próbują mu zagrozić m.in. Citroen Berlingo, Peugeot Partner, Skoda Roomster czy też Fiat Doblo.

Renault Kangoo III (od 2021)

Renault Kangoo III po raz pierwszy pojawiło się na światowym rynku motoryzacyjnym w 2020 roku. Za podstawę dla tego auta posłużyła zmodernizowana platforma Renault-Nissan-Mitsubishi o kodzie CMF. Dzięki niej Kangoo stało się szersze i niższe, a poprzez zwiększenie rozstawu osi auto stało się również obszerniejsze. Zmiany konstrukcyjne sprawiły, że Renault Kangoo trzeciej generacji jest masywniejsze, a także zyskało niżej poprowadzoną linię maski oraz bardziej obłe nadkola.

Tylna część nadwozia Kangoo III posiada krótsze niż dotychczas lampy, które nie zachodzą już na słupki, natomiast pas przedni auta został w znaczny sposób upodobniony do najnowszych konstrukcji Renault. Duże zmiany wprowadzono także w kabinie pasażerskiej, która pod względem stylistycznym oraz w zakresie zastosowanych materiałów została upodobniona do Clio z piątej generacji.

Deska rozdzielcza Renault Kangoo 3 została zdominowana przez centralnie umieszczony dotykowy wyświetlacz systemu multimedialnego, a sam kokpit wykończono dwubarwnymi materiałami w szaro-czarnej kolorystyce. Projektując kabinę pasażerską Renault Kangoo III generacji, producent skupił się na wygospodarowanie szerokich otworów drzwiowych oraz dużej liczby schowków. Po złożeniu drugiego rzędu siedzeń, przestrzeń bagażowa oferuje 1,88 metra długości, a po dodatkowym złożeniu kolejnego rzędu przestrzeń ta zwiększa się do 2,88 metra.

Podobnie jak poprzednie wersje, również Renault Kangoo 3 generacji było oferowane w wariancie osobowym pod nazwą Kangoo Van oraz dostawczym.

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
Dpd
Cargo

Płatności

tpay
Blik
Gotówką przy odbiorze